Tintproces
Raamfolie is de perfecte oplossing om je auto te beschermen tegen schadelijke UV-stralen, de privacy te verbeteren en de temperatuur te reguleren. Maar hoe werkt het tintproces precies? Hier leggen we stap voor stap uit hoe we jouw ramen professioneel tinten, zodat je het maximale uit je investering haalt.
Voor & Na

1. Ophalen auto, wachten of leenauto
Service staat met hoofdletters op ons visitekaartje. Daarom beschikken we over een leenauto. We vragen hiervoor slechts een bedrag van € 0,30 per km. Auto’s van auto dealers of handelaren die niet op kenteken staan kunnen wij ophalen met onze groene platen. Prettig voor u, geen moeite voor ons. Natuurlijk kunt u ook wachten en werken met WIFI onder het genot van een kopje koffie in onze wachtruimte.

2. Demonteren van de portierruiten
Wat we doen, dat doen we goed. Alle portierruiten, inclusief de bekledingen, worden eerst op uiterst vakkundige manier gedemonteerd. Dit is noodzakelijk om de folie bij draairuiten perfect af te kunnen werken. U ziet het verschil.

3. Plakken van de glasfolie
In een aparte, stofvrije cabine voorzien we de gedemonteerde autoruiten van onze kwaliteitfolie. De autoruiten worden aan de binnenzijde beplakt. Dankzij deze stofvrije aanbrengmethode is de kwaliteit gewaarborgd.

4. Drogen van de geplakte autoruiten
Drogen is de volgende stap. Om dit proces te versnellen, plaatsen we de autoruiten in een speciale droogruimte. Na circa 30 minuten zijn de ruiten klaar voor herinbouw. Na aflevering kun je de raambediening direct gebruiken.

5. Finishing touch
Daarna zetten we de puntjes op de i. Met een scherp mes snijden we de folie aan de bovenzijde van het raam af. Het eindresultaat is perfect. De folie is onzichtbaar u ziet niet dat de ruiten beplakt zijn en kan niet beschadigd worden door het open en dichtdraaien. Vervolgens monteren we de portierruiten met dezelfde precisie als bij stap 1.

6. Voorvormen
De voor en achterruiten zijn een stuk boller dan de zijruiten, daarom moeten we de folie krimpen door hem te verwarmen totdat hij de juiste vorm aanneemt. Dan kunnen we de folie aan de buitenkant precies op maat snijden en aan de binnenkant monteren.

7. Plakken van de vaste ruiten
Het plakken van folie op een achterruit en de zijruiten begint met het op maat snijden van de ruiten via een snijprogramma waar we alle patronen van autoruiten in hebben staan die we via een snijplotter laten snijden.
Dan begint misschien wel het belangrijkste van alles. Het grondige reiniging van het glas. Alle stof, vet en vuil moeten verwijderd worden om luchtbellen en puntjes onder de folie te voorkomen. Met behulp van een aanbrengvloeistof en een rakel wordt de folie zorgvuldig aangebracht. Luchtbellen en overtollig water worden eruit gewreven. Nu kan het vocht uitdrogen voor een strak resultaat.

8. Dot Matrix behandeling
De rasterranden van de vaste ruiten geven meestal een witte luchtrand door lucht insluiting. Bij de meeste auto merken kunnen we deze luchtranden wegwerken met een zo genoemde Dot Matrix behandeling.

Veelgestelde vragen over het tintproces
Bij Luna Glass Tinting worden je autoruiten stap voor stap professioneel getint. We bekijken eerst je auto en je wensen, adviseren over de juiste tint en folie, reinigen de ramen zorgvuldig en brengen de folie daarna strak aan. Zo zorgen we voor een nette afwerking en een duurzaam resultaat.
Ja, meestal werken we met dagafspraken. Je brengt de auto in de ochtend, uiterlijk rond 09:00 uur. Vóór sluitingstijd staat de auto weer klaar en word je in de loop van de middag gebeld over het exacte ophaalmoment.
Dat hangt af van de werkzaamheden en de planning. Bij kleinere opdrachten, zoals een enkele ruit of achterruit van een bedrijfswagen, is een tijdsafspraak soms mogelijk in overleg. Voor complete tintopdrachten wordt meestal een dagafspraak ingepland.
Ja, wij beschikken over een leenauto. Zo blijf je mobiel terwijl je auto wordt getint. Voor het gebruik van de leenauto wordt een kilometervergoeding gerekend.
Bij beweegbare portierruiten worden de ruiten gede- en gemonteerd. Daardoor kan de folie strak en naadloos worden aangebracht, met een nettere afwerking dan wanneer de folie alleen vanaf de buitenzijde wordt geplaatst.
Een stofvrije werkruimte helpt om vuil, stofdeeltjes en oneffenheden onder de folie te voorkomen. Dat zorgt voor een strakker eindresultaat en een professionele afwerking.
Wij werken met hoogwaardige folies van Saint-Gobain Solar Gard. Deze folies zijn ontwikkeld voor autoruiten en bieden onder andere zonwering, privacy, UV-bescherming en extra comfort tijdens het rijden.
Een Dot-Matrix behandeling is bedoeld om de witte luchtranden bij gestippelde randen op autoruiten te minimaliseren. Dit komt vooral voor bij bepaalde achterruiten of randen met zwarte stippen. De behandeling zorgt voor een nettere afwerking.
Ja, je kunt kiezen uit verschillende tintpercentages. Welke tint het beste past, hangt af van je auto, je wensen en de wettelijke regels. Tijdens het adviesmoment helpen we je met de juiste keuze.
Na het tinten is het verstandig om beweegbare ramen tijdelijk gesloten te houden, zodat de folie goed kan hechten en drogen. Bij aflevering krijg je duidelijke instructies voor het gebruik en onderhoud van de folie.